Zřícenina hradu Starý Jičín je oázou klidu a pobyt na ní je balzámem na nervy v této uspěchané době. Můžete si v klidu jen tak posedět u kávičky a nebo svačinky a  Vaše děti si mohou prozkoumat tajemná zákoutí. Hrad Starý Jičín Vám mimo dokonalý klid a pohodu nabízí nejen bohatou historii, ale i nespočet kulturních akcí pro malé i velké návštěvníky. Vystoupáte-li pohodlnou cestou až na Starojický kopec, budete odměněni úžasnými panoramaty s výhledem do širokého okolí a určitě nepohrdnete ani příjemným občerstvením v hradní hospůdce. Přístupová cesta k hradu je pohodlná, asfaltová, avšak pouze pro pěší a cyklisty.    
Svá auta prosím nechejte na bezplatných parkovištích a na hrad přijďte pěšky. Veškeré informace o parkování
najdete v sekci Kudy na hrad. 
Vstup se psy je povolen bez omezení. S ohledem na ostatní návštěvníky prosíme, aby byl váš pejsek na vodítku.  Úplný kulturní program naleznete v sekci Kulturní program sezony. Aktuální dění v nejbližších dnech je uvedeno na této stránce níže. ____________________________________________________________________________________

Zábavné soutěžní odpoledne
s Leontýnkou

Milí rodiče,
Na neděli 2. července odpoledne od 13. hodin jsme pro Vás a hlavně pro nejmenší členy Vašich rodin připravili ZÁBAVNÉ SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE s Leontýnkou.
Vaše děti budou na desíti stanovištích plnit různé úkoly a po splnění všech úkolů budou na hradním nádvoří odměněny sladkou odměnou od Leontýnky, která bude na hradě strážit poklad i se svým tatínkem rytířem Brtníkem z Brtníka.
Soutěžit a plnit úkoly začneme od 13 hodin, kdy si můžete na přístupové cestě k hradu na prvním stanovišti zakoupit za 30,-Kč soutěžní hrací kartičku. K této kartičce dostanou děti hned první sladkou odměnu a malé překvapení. Do kartičky budete cestou k hradu sbírat razítka za splněné úkoly a kdo přijde na nádvoří s kartičkou plnou razítek, sladká odměna jej nemine.
Jako doprovodný program bude pro děti připraveno pískohraní, malování na čumáčky a taky svezení na koních.
O občerstvení na nádvoří se znovu postará cateringová firma z Ostravy.

Na tuto akci nemusíte přijít hned na začátku. Bude průběžná a soutěžit se bude celé odpoledne. Vyhnete se čekání na soutěžních stanovištích.

Svatojánská noc
na hradě Starý Jičín

Středa 5. července
od 19:30
- cca 22:30

Milí návštěvníci,
zveme Vás znovu na jednu z nejoblíbenějších akcí na hradě. Celý večer bude ve znamení ohně. Uvidíte šermířské vystoupení, tancování dětí ze souboru HISTERKY s UV světly ( rainbow dance ) a na závěr večera ohňovou show v podání skupiny Allegros ze Štramberka. Celý večer bude doprovázen dobovou hudbou RABUSSA z města Přerova.
Vstupné na tuto akci je 70,- za dospělou osobu a 35,- za dítě.
V případě, že by pršelo, bude akce zrušena a tato informace by se zde objevila
cca. 2 hodiny před plánovaným začátkem.