Archív akcí 2015

  Úvodní akci z našeho programu sezony 2015 počasí   příliš nepřálo, přesto se ji podařilo uskutečnit.

Byl to Keltský telegraf, kdy se na různých místech napříč regionem zapalovaly ohně, a šířil se tak vizuální signál. Udělali jsme oheň pouze symbolický, protože tady nemůžeme dělat oheň dvacetimetrový jako na soukromém pozemku. Ale viděli jsme krásně oheň na farmě Výstrkov u Valašského Meziříčí a sešlo se  historicky nejvíce nadšenců a přátel hradu.

Ve čtvrtek 30.4. na akci Pálení čarodejnic


byla skvělá atmosféra, na hradě jsme přivítali malé i velké čarodejnice, shlédli jsme nejen šermířské souboje, ale také inkviziční proces s čarodejnicí  odchycenou v davu, jídla i pití bylo dostatek až do závěrečného upálení všech přinesených i připravených hradních čarodejnic.

 Májový jarmárek na hradním nádvoří v neděli 10.5. 

Navzdory chladnému počasí si mohli příchozí návštěvníci hradního nádvoří zakoupit originální výrobky keramiky, ručně šitých hraček a pohankových polštářků, kamínky a šperky, dřevěné zbraně, valašské frgály, oříšky, domácí zabijačkové speciality a jiné lahůdky. Největší atrkcí pro děti byl stařičký klikový kolotoč...


Děti z mateřské školy si na hradě mohly vyzkoušet střelbu z kuše.

Na našem hradě připravujeme každoročně dva různé programy pro školní výlety. Jeden je zaměřen na děti mateřských škol a druhý je určen více pro děti ZŠ I. stupně. Další informace o programech najdete v sekci Školní výlety, nebo Vám je pošleme mailem. Pro informace volejte 602 320 577, nebo pište na hradstaryjicin@email.cz

 Harley Davidson a jiné mašiny v sobotu 30.5. odpoledne na hradním nádvoří pro radost dětem

krásné mašiny, milí a ochotní majitelé, vědomostní soutěže se sladkou odměnou a pro ty dětské i dospělé návštěvníky, kteří neutekli před deštěm ve finále také radostná jízda na krásném stroji...více fotografií ve fotogalerii

Dětský den s Leontýnkou

Zábavné odpoledne plné úkolů na stanovištích, kde se děti potkávaly  s pohádkovými bytostmi, spousta překvapení a dárků.

Na závěr na všechny děti čekala sladká odměna od Leontýnky.

Pozorování noční oblohy hvězdářskými dalekohledy s odborným výkladem pracovníků hvězdárny ve Valašském Meziříčí 

Návštěvníci hradu se dozvěděli  velice zajímavé  informace o planetách a souhvězdích z úst šikovných hvězdářů, připravenými dalekohledy si prohlíželi hvězdy a planety a na plátně shlédli virtuální schéma noční oblohy s poutavým vyprávěním o hvězdokupech i jednotlivých hvězdách a planetách.


Běh pro Světlušku( v našem případě lampionový průvod pro Světlušku ) na hrad Starý Jičín

Naše velké přání bylo dlouhodobě uspořádat dobročinnou akci, kterou bychom pomohli potřebným. Dlouho jsme přemýšleli jak, když nás napadlo přidat se k nadaci Světluška a podpořit tak nevidomé. Při přípravě této akce jsme náhodně narazili na nevidomého kluka z Nového Jičína. Uspořádáním této akce se nám povedlo  finančně podpořit nevidomé prostřednictvím nadace Světluška a současně finančně podpořit nevidomého kluka Lukáše. Díky štědrosti návštěvníků má dnes Lukáš nové speciální hodinky pro nevidomé, které si dlouho přál a nadaci Světluška jsme mohli poslat bezmála 9.000,-Kč. Děkujeme všem, kteří se této dobročinné akce zůčastnili. Více fotek z akce najdete v sekci fotogalerie.