Vážené paní učitelky MŠ,

Pro letošní rok jsme pro vaše děti připravili 3 varianty školního výletu:

1. - loutkovou pohádku o několika princeznách a jednom drakovi v podání divadelníků Studia bez kliky. Délka trvání představení je 35-40minut. Toto představení je složeno ze dvou loutkových pohádek, kde jsou děti interaktivně zapojeny do děje. Divadlo je vhodné pro děti 1. a 2. třídy, nebo pro děti mateřských školek. Po představení mají děti možnost si zakoupit občerstvení (limonádu, nanuka, sladkosti) a samozřejmě taky suvenýry. Stále se držíme zásady, že na jedno dopoledne objednáváme jen jeden výlet, takže hrad mají děti z objednaného výletu celé dopoledne pouze pro sebe.
Tento program nabízíme v měsících květen-červen 2019 každé pondělí na základě předchozí objednávky.
Cena je 80,-Kč na dítě, pedagogický doprovod včetně řidiče je zdarma.

 

2. - Hledání hradního pokladu
Děti si v tomto programu zahrají na hledače pokladu, kdy si na 4 stanovištích zasoutěží, splní dané úkoly až se dostanou ke klíči od pokladu. Tímto klíčem poté odemknou nalezenou truhlici s pokladem, který si společně odnesou z hradu.
Délka tohoto programu je odhadována na cca 60 - 90 minut, podle toho, jak se bude dětem dařit plnit ůkoly.
Stále se držíme zásady, že na jedno dopoledne objednáváme jen jeden výlet, takže hrad mají děti z objednaného výletu celé dopoledne pouze pro sebe.
Tento program si můžete objednat  v měsících květen-červen 2019 každou středu, čtvrtek a pátek, nebo v pondělí místo loutkového divadla.

Cena je 60,-Kč na dítě, pedagogický doprovod včetně řidiče je zdarma.

 

3. - Pokud by jste hledali levnější variantu, pak pro vás máme tuto nabídku:
Prohlídka strážní věže v doprovodu kastelána, oděného v dobovém kostýmu. Děti si vyslechnou veselé vyprávění o historii hradu a mnoho zajímavého o hradních bytostech a strašidlech.
Po prohlídce věže mají děti možnost si zakoupit občerstvení (limonádu, nanuka, sladkosti) a samozřejmě taky suvenýry. Stále se držíme zásady, že na jedno dopoledne objednáváme jen jeden výlet, takže hrad mají děti z objednaného výletu celé dopoledne pouze pro sebe.
Tento program si můžete objednat  v měsících květen-červen 2019 každou středu, čtvrtek a pátek, nebo v pondělí místo loutkového divadla.
Délka programu je cca 40 minut.
Cena tohoto programu je 40 Kč,- na dítě, pedagogický doprovod včetně řidiče je zdarma.

Děti, které budou po prázdninách odcházet do školy mohou být na hradě pasovány na školáka a strážce hradu Starý Jičín. Při tomto aktu sedí každé dítě zvlášť v královském křesle, má přes rameno slavnostní šerpu a je pasováno mečem pana kastelána. Poté dostává slavnostní Pasovací listinu se svým jménem a termínem pasování a nakonec všechny pasované děti skládají společně slib školáka. Tento akt je velmi emotivní a oblíbený.
Cena pasování, včetně slavnostní listiny je 20,-Kč za dítě.

Po každém z výše uvedených programů si mohou děti přímo na hradním nádvoří opéct na připraveném ohništi svého buřtíka.
Buřty si můžete přivézt, nebo je pro vás můžeme zajistit z řeznictví pod hradem.
Opékání buřtů je však potřeba dohodnout předem s kastelánem.

Vyberte si některou z nabízených variant a objednejte telefonicky u  pana kastelána Arnošta Pokorného na tel. 602 320 577, nebo mailem na hradstaryjicin@email.cz
Do mailu prosím VŽDY uveďte telefonní kontakt.