Vážené paní učitelky MŠ,

Pokud Vás nezaujala žádná ze dvou variant pro ZŠ 1-3 třídu, máme pro Vás speciální, cenově dostupný a dětmi velmi oblíbený program, určený pouze pro děti MŠ.

 Prohlídka strážní věže v doprovodu kastelána, oděného v dobovém kostýmu. Děti si vyslechnou pověsti z historie hradu a mnoho zajímavého o hradních bytostech a strašidlech. Na závěr si mohou zastřílet z opravdové a bezpečné dětské kuše.Tento program nabízíme v měsících květen-červen 2017 každý čtvrtek a pátek a je určen výhradně pro mateřské školy. Cena tohoto programu je 30 Kč,- na školáka, pedagogický doprovod včetně řidiče je zdarma.
Děti, které budou po prázdninách odcházet do školy mohou být na hradě pasovány na školáka a strážce hradu Starý Jičín. Při tomto aktu sedí každé dítě zvlášť v královském křesle, má přes rameno slavnostní šerpu a je pasováno mečem pana kastelána. Poté dostává slavnostní Pasovací listinu se svým jménem a termínem pasování a nakonec všechny pasované děti skládají společně slib školáka. Tento akt je velmi emotivní a oblíbený. Cena pasování, včetně slavnostní listiny je 20,-Kč za dítě.

Návštěvu hradu prosím objednávejte telefonicky u  pana kastelána Arnošta Pokorného na tel. 602320577, nebo mailem na hradstaryjicin@email.cz
Do mailu prosím VŽDY uveďte telefonní kontakt.
Fotografie výletů MŠ na náš hrad si můžete prohlédnout ve fotogalerii na úvodní stránce.