Vážené paní ředitelky a učitelky MŠ,

Na školní výlety ve školním roce 2020 jsme pro vaše děti připravili 2 varianty programu:

 

1. - Hledání hradního pokladu
Děti si v tomto programu zahrají podle staré pověsti na hledače pokladu, kdy si na 5 stanovištích zasoutěží, splní dané úkoly až se dostanou ke klíči od pokladu. Tímto klíčem poté odemknou nalezenou truhlici s pokladem, který si společně odnesou z hradu do školky a poté domů.Děti soutěží v doprovodu kastelána v dobovém kostýmu.
Délka tohoto programu je přibližně 35 minut.(podle toho, jak se bude dětem dařit plnit ůkoly může být i o několik minut delší).
Stále se držíme zásady, že na jedno dopoledne objednáváme jen jeden výlet, takže hrad mají děti z objednaného výletu celé dopoledne pouze pro sebe.
Tento program si můžete objednat  v měsících květen-červen a to od pondělí do pátku v kterýkoliv den.

Cena je 80,-Kč na dítě, pedagogický doprovod včetně řidiče je zdarma.

 

 

2. - Pokud by jste hledali levnější variantu, pak pro vás máme tuto nabídku:
Prohlídka strážní věže v doprovodu kastelána, oděného v dobovém kostýmu. Děti si vyslechnou veselé vyprávění o historii hradu a mnoho zajímavého o hradních bytostech a strašidlech ( o bílé paní, čertovi na hradě, loupežnících bydlících v jeskyni pod hradem ).
Stále se držíme zásady, že na jedno dopoledne objednáváme jen jeden výlet, takže hrad mají děti z objednaného výletu celé dopoledne pouze pro sebe.
Tento program si můžete objednat  v měsících květen-červen a od pondělí do pátku v kterýkoliv den.
Délka programu je cca 35 minut.
Cena tohoto programu je 50 Kč,- na dítě, pedagogický doprovod včetně řidiče je zdarma.

Děti, které budou po prázdninách odcházet do školy mohou být na hradě pasovány na školáka a strážce hradu Starý Jičín. Při tomto aktu sedí každé dítě zvlášť v královském křesle, má přes rameno slavnostní šerpu a je pasováno mečem pana kastelána. Poté dostává slavnostní Pasovací listinu se svým jménem a termínem pasování a nakonec všechny pasované děti skládají společně slib školáka. Tento akt je velmi emotivní a oblíbený.
Cena pasování, včetně slavnostní listiny je 30,-Kč za dítě.

Po každém z výše uvedených programů si mohou děti přímo na hradním nádvoří opéct na připraveném ohništi svého buřtíka.
Buřty si můžete přivézt, nebo je pro vás můžeme zajistit z řeznictví pod hradem.
Opékání buřtů je však potřeba dohodnout předem s kastelánem.

Vyberte si některou z nabízených variant a objednejte telefonicky u  pana kastelána Arnošta Pokorného na tel. 602 320 577, nebo mailem na hradstaryjicin@email.cz
Do mailu prosím VŽDY uveďte telefonní kontakt.