Milí návštěvníci,
Jak všichni víme, situace kolem pandemie se nijak výrazně nezlepšuje. Vloni se nám díky situaci jaká byla, povedlo uskutečnit jen zlomek připravených akcí. Proto jsme se rozhodli, že letos připravíme jen pár akcí a s ohledem na aktuální situaci se pokusíme uskutečnit alespoň něco z tohoto připraveného.

Děkujeme, že chápete naši složitou situaci. Nejme totiž zaměstnanci obce, města, muzea ani žádné jiné organizace, která by financování kultury na hradě nesla na svých bedrech a akce organizujeme jen díky přátelům, kteří jsou ochotni na hradě vystupovat i s nejistým finančním výsledkem. Některé akce jsou organizovány i tak, že účinkující jsou současně organizátory akce a my je chápeme, že v době nejistoty mají i oni obavu cokoliv zajišťovat a plánovat.
Přejeme vám všem, ať jste hlavně zdraví a věříme, že se vám na hradě bude líbit i kdyby byl celý rok"bez akce."     

 

Zatím máme předběžně dohodnuto že:

V pátek 30. 4.                      od 18:30 
                                                                                                           PÁLENÍ ČARODĚJNIC.
Vstupné:    dospělí 60,-Kč a děti 30,-Kč.

Tuto akci se nám díky vládním nařízením uskutečnit nepodařilo. Jme však s účinkujícími dohodnuti, že pokud by se v průběhu roku "rozvolnilo", pokusíme se ji zorganizovat v ještě jednou, bez ohledu na to, že se nebude jednat o magickou Filipojakubskou noc.
Tak snám to vyjde. Pokud ano, budeme o tom informovat zde: https://www.hradstaryjicin.cz/

 

V neděli 20. 6.                      od 12:30
nám přátelé ze záchrannýc stanic HLUK a STRÁNSKÉ přislíbili uskutečnit rodinami s dětmi oblíbenou akci                                                                                 SOKOLNICKÉ ODPOLEDNE
Přátelé ze záchranné stanice přivezou mimo dravých ptáků, též šelmy, žijící v našich lesích.  V minulých letech dětem přivezli ukázat ochočenou lišku, vydru, krkavce a další. Čeká vás expozice dravců, zajímavé vyprávění o práci záchranné stanice, zajímavosti ze života dravců a šelem, za příznivého počasí také ukázky přeletu dravců nad hlavami návštěvníků. Samozřejmostí na této akci je možnost focení s dravcem na ruce.
Vstupné:     dospělí 50,- Kč, děti 20,- Kč Děti  které projdou vstupní brankou (120cm) 10,- Kč

V sobotu 3. 7.                       od 20:30                                            MAOK - koncert
Maok je hudebník, improvizátor, multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel, ale hlavně člověk, jehož životní součástí a nejvýraznější složkou sebevyjádření je hudba.
Jeho hudba uzdravuje a inspiruje. Hraje na koncertech, dělá muzikoterapie, skládá hudbu k divadelním představením, tanečním inscenacím, ilustracím a filmům. Když jde na pódium nemá představu co bude hrát. Hudbu dělá pro hudbu, která jde přímo ze srdce a kterou nechává svobodně plynout ať je jakákoliv. Hraje též svým způsobem slovenskou lidovou hudbu.

V sobotu 17. 7.                     od 21:00
máme s hvězdáři z hvězdárny ve Valašském meziříčí dohodnuto
                                                                                                         HRADNÍ PLANETARIUM
Jestliže bude příznivé počasí, budete mít jedinečnou možnost pozorovat hvězdy a planety hvězdářskými dalekohledy a to přímo na hradním nádvoří. Přátelé z hvězdárny ve Valašském Meziříčí vám budou nejdříve u projektoru a obrázků na plátně poutavě vyprávět o hvězdné obloze. Jakmile se náležitě setmí, můžete se těšit na pozorování prvních planet a hvězd hvězdářskými dalekohledy a to přímo na hradním nádvoří. Dalekohledy budou pravděpodobně dva, aby se návštěvníci mohli v klidu vystřídat a pohled na planetu si náležitě užít. 
Na této akci pro vás máme příjemnou novinku: V hradní hospůdce si budete moci mimo jiné občerstvení koupit i špekáček + chleba a buřtíka si opéct na ohýnku, který vám za tímto účelem připravíme.
Vstupné:       cena vstupného je stanovena stejná, jako na hvězdárně ve VM a to:
                      dospělá osoba 50,-Kč, děti 40,-Kč

V sobotu 13. 8.                     od 20:30
zopakujeme ve spolupráci s hvězdárnou ve Valašském Meziříčí
                                                                                                         HRADNÍ PLANETARIUM

Program bude stejný, jako je uvedeno výše, ale bude zaměřen hlavně na PERSEIDY, které se v tomto období na obloze hojně objevují.
Vstupné:       cena vstupného je stanovena stejná, jako na hvězdárně ve VM a to:
                      dospělá osoba 50,-Kč, děti 40,-Kč

 


V neděli 29. 8.                      od 12:30
nám přátelé ze záchrannýc stanic HLUK a STRÁNSKÉ přislíbili na závěr prázdnin znovu uskutečnit rodinami s dětmi oblíbenou akci                               SOKOLNICKÉ ODPOLEDNE
Je nám to moc líto, ale z důvodu úmrtí v rodině bude tato akce ZRUŠENA.

Milé děti, maminky, tátové, babičky, dědečkové
a přátelé hradu,
V neděli 19. 9.       od 15°° do 19°°  budete mít jedinečnou možnost zúčastnit se charitativní akce ODPOLEDNE PRO SVĚTLUŠKU.
Přijďte na hrad kdykoliv od 15°° do 18°°. V tomto čase si děti budou moci zasoutěžit na několika stanovištích, kde je čekají drobné odměny. Na hradě bude současně probíhat
SBÍRKOVÁ  AKCE PRO NEVIDOMÉ DĚTI 
a celé odpoledne bude zakončeno krásným představením pohádky Čert a káča v podání herců Těšínského divadla.     
https://www.tdivadlo.cz/hra/cert-a-kaca
Začátek představení bude v 18°°, konec přibližně v 19°° a vstupenkou na divadlo bude jakýkoliv předmět od nadace SVĚTLUŠKA, ZAKOUPENÝ VE SBÍRKOVÉ AKCI NA HRADĚ.


Jestliže bude možno uskutečnit alespoň to, co v roce 2020, můžete se těšit v září a v říjnu na BURČÁK NA HRADĚ.
Co se na hradě bude dít v září, říjnu a po zbytek roku, budeme zde psát aktuálně.

A jelikož ani počasí, ani okolnostem všeobecně známým či neplánovaným neporučíme, může se stát, že vše, co je výše uvedeno může být jinak.

Děkujeme za pochopení.