Milí návštěvníci,
Zdálo se letos, že z několika důvodů nebudeme připravovat žádnou akci. Mnoho se však změnilo a něco jsme pro vás a vaše děti přece jen připravili.

Tak si vyberte a přijďte.

Tento program platil pro SEZONU 2022.
Na rok 2023 budeme připravovat program  v únoru.

V březnu zde bude zveřejněn.

V sobotu       2. 7.        od 13:00 do 17:00   
V neděli        3. 7 .       
od 13:00do 17:00 
Se můžete těšit na ZÁBAVNÝ PROGRAM v podání šermířů a kejklíře ODERBERG.
Děti si mohou zasoutěžit a vyzkoušet svou šikovnost o drobné ceny
Vstupné se na toto zábavné odpoledne neplatí, pokud se vám budou vystoupení líbit, rádi odměníte účinkující sami.


V pátek 8. 7.        od 21:00
HRADNÍ PLANETARIUM
Jestliže bude příznivé počasí, budete mít jedinečnou možnost pozorovat hvězdy a planety hvězdářskými dalekohledy a to přímo na hradním nádvoří. Přátelé z hvězdárny ve Valašském Meziříčí vám budou nejdříve u projektoru a obrázků na plátně poutavě vyprávět o hvězdné obloze. Jakmile se náležitě setmí, můžete se těšit na pozorování planet a hvězd hvězdářskými dalekohledy a to přímo z hradního nádvoří. Dalekohledy budou pravděpodobně dva, aby se návštěvníci mohli v klidu vystřídat a pohled na planetu si náležitě užít.  V tento večer si budete moci v hradní hospůdce mimo jiné občerstvení koupit i špekáček + chleba a buřtíka si opéct na ohýnku, který vám za tímto účelem připravíme.
Vstupné:      dospělá osoba 50,-Kč, děti 50-Kč
 

V sobotu 16. 7.    od 10:00 do 16:30
V neděli  17. 7.    od 10:00 do 14:00
hrad oživne STŘEDOVĚKOU HISTORIÍ
Přátelé z historické skupiny ADAMANTT budou po celý den návštěvníkům předvádět, jak se žilo v dobách dávno minulých. 
Ani na tuto akci se neplatí žádné vstupné. Určitě účinkující rádi odměníte sami.


V sobotu 16. 7.    od 19:30
STRAŠIDELNÝ HRAD
Přijďte se trochu bát ve společnosti našich hradních strašidel. Od 19:30 do 20 hodin se děti mohou na hradním nádvoří se strašidly seznámit, aby se jich následně na prohlídce hradu nebály a od 20 hodin začne samotná prohlídka hradu za přítomnosti strašidel a pana purkrabího. Můžete se těšit na bílou paní, čerty, čarodějnice a další strašidla.


V sobotu 23. 7.    od 20:00
VEČER KARLA KRYLA
Navštivte v tento večer hrad a budete mít jedinečnou možnost poslechnout si písně Karla Kryla v podání členů Klubu Karla Kryla.
Členové klubu KK vám mimo jeho písní budou i poutavě vyprávět o jeho dětství, rodině a vztahu k městu Nový Jičín a nakonec, až se setmí, dojde
i na promítání unikátních fotek a videí ze života Karla Kryla a jeho rodiny a to přímo na zeď hradní věže.
Na tuto akci se neplatí vstupné, pokud se Vám bude líbit, zcela určitě rádi vhodíte dobrovolný příspěvek do připravené kasičky.


V sobotu 30. 7.     od 20:00
MAOK – koncert na hradě
Maok je hudebník, improvizátor, multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel, ale hlavně člověk, jehož životní součástí a nejvýraznější složkou sebevyjádření je hudba.
Jeho hudba uzdravuje a inspiruje. Hraje na koncertech, dělá muzikoterapie, skládá hudbu k divadelním představením, tanečním inscenacím, ilustracím a filmům.
V případě špatného počasí se pokusíme s MAOKem vyhledat a oznámit jiný, náhradní termín. Tento by byl oznámen na www.hradstaryjicin.cz.

 

V pátek   12. 8.     od 20:30
V sobotu 13. 8.     od 20:30
HRADNÍ PLANETARIUM
Jestliže bude příznivé počasí, budete mít znovu jedinečnou možnost pozorovat hvězdy a planety hvězdářskými dalekohledy a to přímo na hradním nádvoří. Program bude totožný, jako v červenci, tentokrát ale bude večer zaměřen na PERSEIDY, které by se mněly v tomto čase na obloze hojně vyskytovat.
Na této akci si znovu budete moci mimo jiné občerstvení koupit i špekáček + chleba a buřtíka si opéct na ohýnku, který vám za tímto účelem připravíme.
Vstupné:      dospělá osoba 50,-Kč, děti 50,-Kč

 

V sobotu 20. 8.    od 10:00 do 16:30
V neděli  21. 8.    od  10:00 do 14:00
hrad znovu oživne STŘEDOVĚKOU HISTORIÍ
Přátelé z historické skupiny ADAMANTT budou po celý den návštěvníkům předvádět, jak se žilo v dobách dávno minulých.  Na tuto akci se neplatí žádné vstupné. Určitě účinkující rádi odměníte sami.

 

V sobotu 20. 8.    od 19:00
STRAŠIDELNÝ HRAD
Přijďte se trochu bát ve společnosti našich hradních strašidel. Od 19:00 do 19:30 hodin se děti mohou na hradním nádvoří se strašidly seznámit, aby se jich následně na prohlídce hradu nebály a od 19:30 začne samotná prohlídka hradu za přítomnosti strašidel. Těšte se na bílou paní, čerty, čarodějnice a další strašidla.

 

V sobotu 10. 9.    od 16:00
KUBUKU & ARYTMICKÁ SFINĚ
Chceš si vyzkoušet bubnování na africký buben DJEMBE, nebo si zahrát společně s bezva partou na cokoliv, na co aspoň trošku umíš? Tak přijď na hrad a zažiješ bezva večer. Dáme si pivo, zahrajeme, zazpíváme, zabubnujeme, upečeme něco na ohni a bude nám fajn.
Vstupné neplatíš, když se Ti bude líbit, můžeš přispět do kasičky.

 

V měsíci září a říjnu se můžete těšit znovu na
BURČÁK NA HRADĚ.
Informace budou doplňovány aktuálně na         www.hradstaryjicin.cz

Páč ani počasí, ani okolnostem všeobecně známým či neplánovaným neporučíme, může se stát, že vše, co je výše uvedeno může být jinak.                                                                             Děkujeme za pochopení.

Aktuální informace o konkrétním programu, včetně ceny vstupného atd. naleznete vždy několik dnů před akcí na úvodní stránce webových stránek hradu
www.hradstaryjicin.cz