KULTURNÍ PROGRAM PRO SEZONU 2017

 

DUBEN
Neděle 30. 4. od 18:30 hod.          PÁLENÍ ČARODEJNIC

Šermířské souboje, odhalení a odchycení čarodějnice, mučení inkvizicí a nakonec upálení čarodejnice hradní i vaší, kterou si přinesete, na připravené hranici.

KVĚTEN
Neděle  28. 5. od 12:00 hod.         SOKOLNÍCI NA HRADĚ  .     

Expozice dravců, zajímavé vyprávění o práci záchranné stanice, zajímavosti ze života dravců a šelem, za příznivého počasí také ukázky přeletu dravců nad hlavami návštěvníků. Můžete se těšit i na mláďátka šelem volně žijících v přírodě. Focení s dravcem na ruce.

ČERVEN
Sobota 24. 6. 10:00 - 17:00 hod.        
                                        ITÁLIE 1944 - ZÁPADNÍ FRONTA II. SVĚTOVÉ VÁLKY

Celodenní program. Děj se odehrává za II. světové války v roce 1944.  V jižní Itálii stojí hrad obsazený německým vojskem a je dobýván americkou armádou. Uvidíte dobytí a obsazení hradu, souboje německých a amerických vojáků, zatýkání, vojenský soud, odsouzení a vykonání trestu. Po celý čas programu si můžete prohlédnout vojenskou techniku a zbraně, uvidíte ukázky střelby, výcviku a  života ve vojenském táboře.

ČERVENEC
Neděle 2. 7. od 13:00 hod.          ZÁBAVNÉ SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE S LEONTÝNKOU

Zábavné odpoledne pro děti. Hledání pokladu, hod podkovou, střílení z kuše a luku, skákání na skákacím hradu a další soutěže. Pro všchny, kdo splní úkoly, nakonec sladká odměna od Leontýnky.

Středa 5. 7. od 19:30 hod.           SVATOJÁNSKÁ NOC
Večerní program, určený pro větší děti a dospělé diváky. Mystické vystoupení, UV a Ohňová Show. Tradiční svatojánské ohňování - společně se skupinou scénického šermu Alegros a hudební skupinou Rabussa jsme pro vás připravili krásný večer plný ohňů a barev

Sobota  15. 7. od 20:00 hod.        MAOK  meditační hudba pod širým nebem
Hudební výlet do niterních krajin duše. Maok je multiinstrumentalista, tvůrce scénické, filmové a meditační hudby, která otvírá srdce i duši. Svou hudbu tvoří spontánně a intuitivně přímo na místě samém.

Pátek 28. 7. od 16:00 do 19:00 hod         
Sobota 29. 7. od 16:00 do 19:00 hod     VEČERNÍČEK NA HRADĚ

Zábavný podvečer pro rodiny s dětmi. Budeme soutěžit s postavičkami z televizních večerníčků. Můžete se těšit na večerní překvapení.

SRPEN
Pátek    4. 8. od 17:00 hod  
Sobota 5. 8. od 16:00 hod                         HRAD PLNÝ LOUTEK
Přijď si zasoutěžit s loutkami. Ale pozor, nepodvádět !!! Vytiskni si svou vlastní vstupenku, zasoutěž si s loutkami a těš se na veselé loutkové divadlo.
Tento program byl původně plánován na dva podvečery, ale musel být z provozních důvodů zredukován pouze na jeden a to v sobotu 5. 8. od 16:00 hodin. V pátek je program zrušen

Sobota 12. 8. od 17:00 hod.                  AFRIČTÍ BUBENÍCI & ARYTMICKÁ SFINĚ
Večer s bubny v Africkém rytmu, parta skvělých muzikantů…prostě super večer na hradě. Co máš doma a na co umíš brnknout vezmi  s sebou a přidej se k nám.Zahrajeme, zazpíváme posedíme u pivka a kolem půlnoci se rozejdeme.

Pátek    25. 8. od 19:00 hod.         
Sobota 26. 8. od 19:00 hod.                  STRAŠIDELNÝ HRAD

Netradiční večerní prohlídka za doprovodu strašidel / bílá paní, čert, smrťák, vodník, upír a další…/ Ukázky středověkého mučení a mistr kat v akci. Pro nejmenší návštěvníky bude připraveno loutkové divadlo.  Tato část programu byla z technických důvodů zrušena !!!

Neděle 27. 8. od 12:00 hod.                       SOKOLNÍCI NA HRADĚ
Jedna z nejzajímavějších akcí pro děti. Na náš hrad nejezdí sokolníci pouze ukazovat dravce, ale jezdí k nám přátelé ze záchranné stanice, kteří s sebou přivezou mimo dravých ptáků, též šelmy, žijící v našich lesích  ochočenou lišku, vydru, krkavce a další... Čeká vás zajímavé povídání, focení s dravcem na ruce a přelet dravce nad vašimi hlavami.

ZÁŘÍ
Neděle 3. 9. od 13 :00 hod.         Z PRÁZDNIN HURÁ DO ŠKOLY !!!

Celodenní pásmo pohádek pro děti v podání  skupin historického  a scénického šermu. Přijďte se podívat na veselé pohádky v podání šermířů.           
ZRUŠENO

Sobota 23. 9. od 19:00 hod.          LAMPIONOVÝ PRŮVOD
                                                      A VEČERNÍ BĚH PRO SVĚTLUŠKU

Víme, že běhat po tmě má smysl. Přijďte pomoci rozsvítit svět nevidomých dobrovolnou částkou a nezapomeňte vzít  celou svou rodinu, přátele a kolegy. Dnešní večer opravdu na hrad běžíme, ti nejmenší účastníci dostanou lampion a půjdou s rodiči v průvodu. Větší účastníci poběží lesem s čelovkou ku hradu.
Na hradním nádvoří Vás bude čekat tento program:
Pro ty nejmenší veselá loutková pohádka a pro ty ostatní interaktivní program, kde si mohou vyzkoušet ŽIVOT VE TMĚ.  A pozdě večer se můžete těšit na zajímavé překvapení....  

Čtvrtek 28.  9. od 10:00 hod.          BURČÁKOVÉ HODY
Sobota   30.  9.  od 10:00 hod.         BURČÁKOVÉ HODY 


ŘÍJEN
Neděle  1. 10. od  10:00 hod.            BURČÁKOVÉ HODY

Každoročně kolem svatého Václava máte na hradě možnost ochutnávat skvělý moravský burčák, který pro Vás čerstvý přivezeme přímo od vinaře.

Sobota 7.  10. od 10:00 hod.          VIII.  Ročník    BURČÁK FEST
Neděle 8.   10. od 10:00 hod.          VIII.  Ročník    BURČÁK FEST

Přijďte  k nám na hradní nádvoří znovu ochutnat čerstvý a voňavý  moravský burčák.

Neděle 15. 10. od 13:00 hod.          HARLEY DAVIDSON PRO DĚTI     ZRUŠENO
Je nám to líto, ale tuto akci jsme po dohodě s klubem motorkářů zrušili, protože příprava akce trvá několik dnů a pravděpodobnost že bude v tomto období hezké počasí je velmi malá. V příští sezoně se pokusíme tuto akci naplánovat na některý termín v létě.

LISTOPAD                                                                 ZRUŠENO
Sobota 11. 11. od 11:00 hod.          OCHUTNÁVKA SVATOMARTINSKÉHO VÍNA

Neděle 12. 11. od 10:00 hod.         OCHUTNÁVKA SVATOMARTINSKÉHO VÍNA

Po oba dny můžete na hradě ochutnat letošní Svatomartinské víno, které vám přivezeme od vinařů z jižní Moravy


A jelikož ani počasí, ani okolnostem neporučíme
je tudíž,  milí návštěvníci,
ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA