V Novojičínském Deníku o nás napsali

Padne český rekord na Starojickém hradě?

Pokus o nový český rekord se chystá na hradě Starý Jičín. Provozovatel tamní dominanty chce, ve spolupráci s obcí, vytvořit dosud nejdelšího „hada" ze svítících tyčinek. Světelný provaz by měl měřit okolo tisíce metrů a propojit hradní a obecní náměstí.

Hrad Starý Jičín. Ilustrační foto.Autor: Archiv/kastelána

Akci bude patřit sobota 27. září a na její hladký průběh bude dohlížet komisař vyslaný známou českou agenturou Dobrý den, která u nás na nejrůznější rekordy dohlíží. Pokud světelný had opravdu propojí ona dvě zmíněná místa, dostane obec i hrad certifikát o uskutečněné akci.

„Jedná se o pokus hojně podpořený štědrými sponzory, a tak si všichni příchozí tuto sobotu budou moci nejen odnést svítící tyčinky, ale zúčastnit se tomboly, v níž jsou hodnotné ceny. Jen pro příklad, hlavní výhrou je letenka na vyhlídkový let balonem," pozval na pokus o rekord kastelán hradu Starý Jičín Arnošt Pokorný.

Sobotní akce bude monitorována bezpilotním vrtulníkem a pořadatelé předpokládají, že pokud se sejde sedm stovek účastníků, dostane se starojický hrad a nejdelší svítící had v Česku do naší knihy rekordů.

Registrace účastníků bude zahájena v sobotu 27. září v 18 hodin a k finálnímu propojení svítícího hada by podle předpokladů mělo dojít pravděpodobně v 19:30. „Všichni registrovaní účastníci jsou po skončení akce srdečně zváni na hradní nádvoří, kde se uskuteční losování hodnotných cen z tomboly," dodal na závěr kastelán.

26.9.2014

Autor: Jana Hromočuková