Vážení pedagogové,

Nově jsme pro žáky 1. - 3. třídy základní školy
a pro žáky mateřských škol

připravili na hradě Starý Jičín následující program pro školní výlety roku 2017

.

Varianta 1: Loutková pohádka o několika princeznách a jednom drakovi v podání divadelníků Studia bez kliky. Délka trvání představení je 35-40minut. Dále si děti budou moci na historickém ručním tiskařském stroji vytisknout každý svůj pamětní glejt s pečetí hradu. Na závěr programu si budou moci zastřílet z opravdové dětské a bezpečné kuše.Tento program nabízíme v měsících květen-červen 2017 každé pondělí a úterý na základě předchozí objednávky.

Varianta 2: Děti se stanou součástí interaktivního představení, které seznámí děti s chladnými, palnými zbraněmi od historie po současnost. Formou zábavné hry si přiblíží, jak se ve středověku s těmito zbraněmi bojovalo. Dále si budou moci na ručním historickém tiskařském stroji vytisknout každý svůj pamětní glejt s pečetí hradu. Na závěr si mohou zastřílet z opravdové dětské a bezpečné kuše.Tento program nabízíme v měsících květen-červen 2017 každou středu na základě předchozí objednávky.
Po celou dobu programu je hrad rezervován pouze objednaným výpravám.Celková délka programu je cca 1,5 hod. Cena programu  ( varianta 1 i 2 ) je 80,- Kč na školáka, pedagogický doprovod včetně řidiče - zdarma.

 

Varianta 3 - určena výhradně pro děti Mateřských škol

 Prohlídka strážní věže v doprovodu kastelána, oděného v dobovém kostýmu. Děti si vyslechnou pověsti z historie hradu a mnoho zajímavého o hradních bytostech a strašidlech. Na závěr si mohou zastřílet z opravdové a bezpečné dětské kuše.Tento program nabízíme v měsících květen-červen 2017 každý čtvrtek a pátek a je určen výhradně pro mateřské školy. Cena tohoto programu je 30 Kč,- na školáka, pedagogický doprovod včetně řidiče je zdarma.
Děti, které budou po prázdninách odcházet do školy mohou být na hradě pasovány na školáka a strážce hradu Starý Jičín. Při tomto aktu sedí každé dítě zvlášť v královském křesle, má přes rameno slavnostní šerpu a je pasováno mečem pana kastelána. Poté dostává slavnostní Pasovací listinu se svým jménem a termínem pasování a nakonec všechny pasované děti skládají společně slib školáka. Tento akt je velmi emotivní a oblíbený. Cena pasování, včetně slavnostní listiny je 20,-Kč za dítě.

Vyberte si některou z nabízených variant a objednejte telefonicky u  pana kastelána Arnošta Pokorného na tel. 602320577, nebo mailem na hradstaryjicin@email.cz
Do mailu prosím VŽDY uveďte telefonní kontakt.