Vážení rodiče a pedagogové,

       Pro období školních výletů v roce 2023 máme znovu pro děti ZŠ speciální program
                                                       NOC NA STRAŠIDELNÉM HRADĚ STARÝ JIČÍN.

Co děti na hradě čeká?

Opékání buřtů, střelba z luku, kuše, nebo vzduchovky (dle věku dětí a dohody s nimi), večerní prohlídka hradu s loučemi a vyprávěním o historii hradu, strašidelné historky nejen o hradu Starojickém a nakonec přenocování v hradní věži.
Pro přenocování je potřeba vlastní spacák nebo deka a podložka na spaní, případně hygienické potřeby a ručník.
Celý večer a noc je samozřejmě pod vedením a za přítomnosti kastelána.
Tento program je vhodný pro děti 2. - 9. třídy. Náplň večera přizpůsobujeme věku dětí.
Tajemný hrad Starý Jičín v noci

Podrobné informace o tomto výletu Vám v PDF formátu pošleme na vyžádání e-mailem....

  Cena tohoto nočního pobytu na hradě je 240,- Kč na žáka.
  Pedagogický doprovod -- zdarma.

Cena zahrnuje:              Zapůjčení kovového ohniště na opékání, použití dřeva, opékacích tyček, tácků, kečup, hořčici.
Dále cena zahrnuje:    Celý večerní program, tedy úvodní povídání o historii hradu, střelbu z kuše a vzduchovky, večerní povídání strašidelných historek a noční procházku hradem s pochodněmi, včetně povídání historek o hradu a nakonec přespání v prostorách hradu. WC s teplou a studenou vodou na ranní hygienu je po celou dobu pobytu dětem neomezeně k dispozici. Abychom mohli dětem zajistit na noc klid a bezpečí, nocuje se v prostorách strážní věže, kde je zamčeno a bezpečno a samozřejmě je kastelán po celou noc přítomen.

Ráno, aby děti z hradu neodcházely bez snídaně, umíme pro ně zajistit :
Hrnec horkého čaje, který budou děti pít z vlastních, nebo námi dodaných jednorázových hrnečků. Ranní čaj a kelímky  je zahrnut v ceně pobytu.
K čaji dětem můžeme  v místní pekárně objednat sladké pečivo - koblihy, nebo domácí buchty. Pečivo dětem ráno přivezeme z pekárny čerstvé. Cena pečiva, večerního chleba a špekáčků není zahrnuta v ceně pobytu. Zajistíme, přivezeme a předložíme vedoucímu výpravy doklady k proplacení - bez navýšení ceny tak, jak jsme nakoupili. Tak, jako koblihy ke snídani, můžeme dětem zajistit též čerstvé škepáčky a chleba na večerní opékačku. Oboje je koupeno v den pobytu, tedy absolutně čerstvé a do spotřeby jsou buřty uchovány v ledničce.

Pobyt na hradě začíná příchodem v 17 hodin odpoledne a končí nejpozději v 8.45 vyklizením věže, abychom ji mohli připravit pro denní navštěvnický provoz.

Pro objednání tohoto výletu je nutno volat kastelánovi  602 320 577 a dohodnout podrobnosti, aby se pobyt žáků na hradě nekřížil s jinou akcí.