Vážení rodiče a pedagogové,

       Pro období školních výletů v roce 2024 budeme mít znovu pro děti ZŠ, ale též pro středoškoláky připraven unikátní  program
                                                      

 

NOC NA STRAŠIDELNÉM HRADĚ STARÝ JIČÍN.

Co děti na hradě čeká?

Opékání buřtů, střelba z luku, kuše, nebo vzduchovky (dle věku dětí a dohody s nimi), večerní prohlídka hradu s loučemi a vyprávěním o historii hradu, strašidelné historky nejen o hradu Starojickém a nakonec přenocování v hradní věži.
Pro přenocování je potřeba vlastní spacák nebo deka a podložka na spaní, případně hygienické potřeby a ručník.
Celý večer a noc je samozřejmě pod vedením a za přítomnosti kastelána.
Tento program je vhodný pro děti 2. - 9. třídy. Náplň večera přizpůsobujeme věku dětí.
Tajemný hrad Starý Jičín v noci

Pokud byste potřebovali detailní informace pro rodiče, můžeme Vám je zaslat mailem ve formátu PDF. Obecně však platí, co je uvedeno níže.

  Cena tohoto nočního pobytu na hradě bude ve školním roce 2023/4 
250,- Kč na žáka. Pedagogický doprovod -- zdarma.

Cena zahrnuje:              Zapůjčení kovového ohniště na opékání, použití dřeva, opékacích tyček, tácků, kečup, hořčici.
Dále cena zahrnuje:    Celý večerní program, tedy úvodní povídání o historii hradu, střelbu z kuše nebo vzduchovky, večerní povídání strašidelných historek a noční procházku hradem s pochodněmi, včetně povídání historek o hradu a nakonec přespání v prostorách hradu.
WC s teplou a studenou vodou na ranní hygienu je po celou dobu pobytu dětem neomezeně k dispozici. Abychom mohli dětem zajistit na noc klid a bezpečí, nocuje se v prostorách strážní věže, kde je zamčeno a bezpečno a samozřejmě je kastelán po celou noc přítomen.

Ráno, aby děti z hradu neodcházely bez snídaně, umíme pro ně zajistit :
Hrnec horkého čaje. Budeme rádi, když budou mít děti hrnek/plecháček vlastní. Pokud ne, máme k zapůjčení. Ranní čaj je zahrnut v ceně pobytu.
K čaji dětem můžeme  v místní pekárně objednat sladké pečivo - koblihy, nebo domácí buchty. Pečivo dětem ráno přivezeme z pekárny čerstvé.  Tak, jako koblihy ke snídani, můžeme dětem zajistit též čerstvé škepáčky a chleba na večerní opékačku. Oboje je koupeno v den pobytu, tedy absolutně čerstvé a do spotřeby jsou buřty uchovány v ledničce.
Cena pečiva, večerního chleba a špekáčků není zahrnuta v ceně pobytu. Zajistíme, přivezeme a předložíme vedoucímu výpravy doklady k proplacení - bez navýšení ceny tak, jak jsme nakoupili.

Pobyt na hradě začíná příchodem cca v 17 hodin odpoledne a končí nejpozději v 8.30  vyklizením věže. Odchod z hradu by pak měl být nejpozději do 9:00, abychom se mohli připravit na denní navštěvnický provoz a na další výlet, který je objednán na dopoledne.

Pro objednání tohoto "Strašidelného večera na hradě Starojickém" je nutno volat kastelánovi  602 320 577 a dohodnout podrobnosti, aby se pobyt žáků na hradě nekřížil s jinou akcí.