Vážení pedagogové,

Jelikož na hrad Starý Jičín jezdíte na školní výlety rádi, rozhodli jsme se, že letos nebudeme na programu nic měnit a nabízíme vám znovu několik variant:

1. - loutkovou pohádku o několika princeznách a jednom drakovi v podání divadelníků Studia bez kliky. Délka trvání představení je 35-40minut. Toto představení je složeno ze dvou loutkových pohádek, kde jsou děti interaktivně zapojeny do děje. Divadlo je vhodné pro děti 1. a 2. třídy, nebo pro děti mateřských školek. Po představení mají děti možnost si zakoupit občerstvení (limonádu, nanuka, sladkosti) a samozřejmě taky suvenýry. Stále se držíme zásady, že na jedno dopoledne objednáváme jen jeden výlet, takže hrad mají děti z objednaného výletu celé dopoledne pouze pro sebe.
Tento program nabízíme v měsících květen-červen 2019 každé pondělí na základě předchozí objednávky.
Cena je 80,-Kč na dítě, pedagogický doprovod včetně řidiče je zdarma.

 

2. - Dále máme připraven program
kde se  se děti stanou součástí interaktivního představení, které je seznámí s chladnými i palnými zbraněmi středověkých rytířů. Formou zábavné hry si přiblíží, jak se ve středověku s těmito zbraněmi bojovalo, nebo jak se s používaly k lovu.
Tento program nabízíme v měsících květen-červen 2019 každé úterý na základě předchozí objednávky. Tento program je možno objednat i na pondělí místo loutkového divadla.
Délka tohoto programu je cca 40 minut a je koncipován pro děti 1. - 3. třídy.

Po představení mají děti možnost si zakoupit občerstvení (limonádu, nanuka, sladkosti) a samozřejmě taky suvenýry. Stále se držíme zásady, že na jedno dopoledne objednáváme jen jeden výlet, takže hrad mají děti z objednaného výletu celé dopoledne pouze pro sebe.

Cena tohoto programu je 80,-Kč na dítě,
pedagogický doprovod včetně řidiče je zdarma.

 

3. - Pokud by jste hledali levnější variantu, pak pro vás máme tuto nabídku:
Prohlídka strážní věže v doprovodu kastelána, oděného v dobovém kostýmu. Děti si vyslechnou veselé vyprávění o historii hradu a mnoho zajímavého o hradních bytostech a strašidlech.
Po prohlídce věže mají děti možnost si zakoupit občerstvení (limonádu, nanuka, sladkosti) a samozřejmě taky suvenýry. Stále se držíme zásady, že na jedno dopoledne objednáváme jen jeden výlet, takže hrad mají děti z objednaného výletu celé dopoledne pouze pro sebe.
Tento program si můžete objednat  v měsících květen-červen 2019 každou středu, čtvrtek a pátek, nebo v pondělí místo loutkového divadla.
Délka programu je cca 40 minut a je koncipován pro děti 1., 2. a 3. třídy.
Cena tohoto programu je 40 Kč,- na dítě, pedagogický doprovod včetně řidiče je zdarma.

Po každém z výše uvedených programů si mohou děti přímo na hradním nádvoří opéct na připraveném ohništi svého buřtíka.
Buřty si můžete přivézt, nebo je pro vás můžeme zajistit z řeznictví pod hradem.
Opékání buřtů je však potřeba dohodnout předem s kastelánem.

 

4. -       Pro děti 3. - 9. třídy máme speciální program:
Noční pobyt na hradě, opékání buřtů, večerní prohlídka hradu s loučemi a vyprávěním o historii hradu
Tento program nabízíme pouze pro děti 3. - 9. třídy ZŠ.  Cena nočního pobytu na hradě je 150,- Kč na žáka. Podrobný program Vám zašleme na vyžádání mailem. Pro objednání tohoto výletu je nutno volat kastelánovi  602 320 577 a dohodnout podrobnosti, aby se pobyt žáků na hradě nekřížil s jinou akcí, či školním výletem.


Vyberte si některou z nabízených variant a objednejte telefonicky u  pana kastelána Arnošta Pokorného na tel. 602 320 577, nebo mailem na hradstaryjicin@email.cz
Do mailu prosím VŽDY uveďte telefonní kontakt.