Vážení rodiče a pedagogové,

       Pro období školních výletů v roce 2024budeme mít znovu pro děti ZŠ připraven unikátní  program
                                                       NOC NA STRAŠIDELNÉM HRADĚ STARÝ JIČÍN.

Co děti na hradě čeká?

Opékání buřtů, střelba z luku, kuše, nebo vzduchovky (dle věku dětí a dohody s nimi), večerní prohlídka hradu s loučemi a vyprávěním o historii hradu, strašidelné historky nejen o hradu Starojickém a nakonec přenocování v hradní věži.
Pro přenocování je potřeba vlastní spacák nebo deka a podložka na spaní, případně hygienické potřeby a ručník.
Celý večer a noc je samozřejmě pod vedením a za přítomnosti kastelána.
Tento program je vhodný pro děti 2. - 9. třídy. Náplň večera přizpůsobujeme věku dětí.
Tajemný hrad Starý Jičín v noci

Podrobné informace o tomto výletu Vám v PDF formátu pošleme na vyžádání e-mailem....

  Cena tohoto nočního pobytu na hradě bude ve školním roce 2023/4 
250,- Kč na žáka. Pedagogický doprovod -- zdarma.

Cena zahrnuje:              Zapůjčení kovového ohniště na opékání, použití dřeva, opékacích tyček, tácků, kečup, hořčici.
Dále cena zahrnuje:    Celý večerní program, tedy úvodní povídání o historii hradu, střelbu z kuše nebo vzduchovky, večerní povídání strašidelných historek a noční procházku hradem s pochodněmi, včetně povídání historek o hradu a nakonec přespání v prostorách hradu.
WC s teplou a studenou vodou na ranní hygienu je po celou dobu pobytu dětem neomezeně k dispozici. Abychom mohli dětem zajistit na noc klid a bezpečí, nocuje se v prostorách strážní věže, kde je zamčeno a bezpečno a samozřejmě je kastelán po celou noc přítomen.

Ráno, aby děti z hradu neodcházely bez snídaně, umíme pro ně zajistit :
Hrnec horkého čaje. Budeme rrádi, když budou mít děti hrnek/plecháček vlastní. Pokud ne, máme k zapůjčení. Ranní čaj je zahrnut v ceně pobytu.
K čaji dětem můžeme  v místní pekárně objednat sladké pečivo - koblihy, nebo domácí buchty. Pečivo dětem ráno přivezeme z pekárny čerstvé.  Tak, jako koblihy ke snídani, můžeme dětem zajistit též čerstvé škepáčky a chleba na večerní opékačku. Oboje je koupeno v den pobytu, tedy absolutně čerstvé a do spotřeby jsou buřty uchovány v ledničce.
Cena pečiva, večerního chleba a špekáčků není zahrnuta v ceně pobytu. Zajistíme, přivezeme a předložíme vedoucímu výpravy doklady k proplacení - bez navýšení ceny tak, jak jsme nakoupili.

Pobyt na hradě začíná příchodem cca v 17 hodin odpoledne a končí nejpozději v 8.30  vyklizením věže, abychom ji mohli připravit pro denní navštěvnický provoz a pro další výlet, který je objednán na dopoledne.

Pro objednání tohoto "Strašidelného večera na hradě Starojickém" je nutno volat kastelánovi  602 320 577 a dohodnout podrobnosti, aby se pobyt žáků na hradě nekřížil s jinou akcí.