Vítejte na romantické zřícenině jednoho z nejstarších hradů v této krajině. Kdo u nás ještě nikdy nebyl, tomu bude vhod tato informace:
Vstup do areálu hradní zříceniny je celoročně volně přístupný a je zdarma. Můžete přijít kdykoliv. Jen Vás prosíme o toto:


1).    UDRŽUJTE POŘÁDEK 
Lahve a obaly od jídla a pití, které jste na hrad přinesli, si zase odneste, případně použijte odpadkové pytle na nádvoří hradu a na cestě k němu- je jich všude dost
2).   NEPOKOUŠEJTE SE VJÍŽDĚT DO HRADNÍHO AREÁLU AUTEM NEBO NA MOTORCE
Není slušné a ani nikde v okolí dovoleno vjíždět do historického objektu motorovými vozidly. Hrad Starý Jičín není vyjímka.
3).  NEROZDĚLÁVEJTE V AREÁLU HRADU OHEŇ
V žádném historickém objektu v okolí to není dovoleno a hrad Starý Jičín není vyjímkou. Volný přístup nikoho neopravňuje rozdělávat zde oheň.
4).  MÁTE SEBOU PSA?
Vstup na hradní zříceninu se psy není nijak omezen. Dovolujeme si připomenout, že pes má být na vodítku a  že slušný páníček si po svém psu na veřejnosti uklízí a současně za svého psa nese plnou zodpovědnost. 
Hromádka po psovi není vizitkou charakteru psa, ale jeho pána.
                          

Pokud se rozhodnete navštívit zrekonstruovanou strážní věž s rozhlednou a zaplacením vstupného podpořit obnovu hradu,  budeme zdvořile žádat o symbolické vstupné ve výši :

návštěvník:                                                                          nad      18 let                                                   40 Kč          
                                                                                                   děti 6 - 18 let                                                   20 Kč        
                                                                návštěvník s věkem nad  65 let                                                   20 Kč
                                                                                                  
děti   do 6 let                                                   zdarma             rodinné vstupné     --        dva dospělí a max. 3 děti věku 6-18 let                                                   100 Kč                                                                                                    
ZTP a ZTP/P                                                   20  Kč 
                                                            1 osoba jako doprovod pro ZTP/P                                                   zdarma
vstup pejska do 50cm v kohoutku

s podmínkou, že bude v náručí, či na vodítku s náhubkem                                                                    10,-Kč
                                                pes s kohoutkovou výškou nad 50 cm nemá do věže přístup

Jako suvenýrek si odnesete krásnou vstupenku s povídáním o hradu a bílou paní :-)

Děti do 15.- ti let věku mají do strážní věže z bezpečnostních důvodů vstup povolen        pouze v doprovodu zodpovědné osoby, která je starší 18. - ti let.
               
         
                         Výtěžek ze vstupného je kompletně využit na rekonstrukci a obnovu hradu.  

Ve strážní věži naleznete nejen historické dokumenty o panství Starý Jičín, dobové fotografie, kresby a maketu hradu, středověké erby, mučicí nástroje a zbytky keramiky, které byly nalezeny při archeologických vykopávkách přímo na tomto místě. 

Díky třem dalekohledům, umístěných v oknech rozhledny ve strážní věži, můžete pozorovat hrad Hukvaldy a Helfštýn, které v minulosti hrály stejně důležitou roli strážních hradů na obchodní Jantarové stezce jako náš hrad. Mimo to můžete za dobrých podmínek uvidět Svatý Hostýn, Oderské vrchy, letiště Mošnov, Ostravu, Příbor, Frýdek Místek, Lysou horu a jiné.

Použití dalekohledů je zahrnuto v ceně vstupenky a není dále nijak zpoplatněno.
Prosíme o slušné zacházení s dalekohledy.